Svenska sektionens styrelse, och funktionärer
Andreas Dahlqvist Ordförande
Viktor Rydbergsgatan 1 A, 411 34 Göteborg
Tel: 070-6922911
Epost: chairman@rrec.se
 
Ansvarig utgivare bulletinen
Hans Lindquist Ledamot
Vattugatan 2 B 302 32 Halmstad
Tel:
Epost: treasurer@rrec.se

 
Kassör

Bankgiro: 5965-7528
Åke Hultgren Ledamot
Pilspetsvägen 3, 583 37 Linköping
Tel: 072-7005718
Epost: ake.slaka@gmail.com

 
Medlems- fordonsregistret
Jan Segerfeldt Ledamot
Västra Palmgrensgatan 189, 42677 Västra Frölunda
Tel: 0730 346982
Epost: jan.segerfeldt@gmail.com

 
Redaktör
Hans Örming Ledamot
Krakelspektakelgatan 3, 168 70 Bromma
Tel: 070 5614167
Epost: secretary@rrec.se
 
Sekreterare
Stefan Kulander Ledamot
Henriksdalsvägen 2, 3876 92 Färjestaden
Tel: 0705-490351
Epost: sk@sems.se

 
 
Magnus Almér Suppleant
Björnhovda 120, 386 35 Färjestaden
Tel: 070-5134431
Epost: magnus@almers.se
 
 
Stefan Tanzborn Suppleant
Ljusnevägen 9 E, 128 48 Bagarmossen
Tel: 0708-475909
Epost: stefan@tanzborn.com
 
 
   
Övriga funktionärer
Lasse Amarald Tekniska frågor
Buskudden 4, 18594 Vaxholm
Tel: 08 541 37279, 0707 774035
Epost: lasse@brollopsbilar.se
 
 
Göran Berg Kontaktperson
Klavaslättsvägen 112, 26995 Båstad
Tel: 0708 108118
Epost: goranaberg@rrec.se
 
If försäkring
Michael Andersson Besiktningsman
Björnhuvudv 10, 184 93 Åkersberga
Tel: 08 54354376 må-to 8-17.00
Epost:
 m0708954376@gmail.com
 
MHRF försäkring
Roberth Nironen Webbmaster
Rynningsgatan 41, 802 56 Gävle
Tel: 070 3991765
Epost: roberth@nironen.se

 
Besiktningsman
MHRF försäkring
Hemsidan, www.rrec.se
Facebook

Distriktsansvariga: Klicka här!
 
Valberedning
Per Östlund, sammankallande 070 5374330 per11@telia.com
Göran Berg 0708 108118 goranaberg@rrec.se
Michael Insulander 070 6719262 michael.insulander@lrf.se
Stadgar
Stadgar RREC  
Årsmötesprotokoll 2020